Znany termin meczu pucharowego z Zawratem

Mecz III rundy Pucharu Polski na podhalańskim szczeblu pomiędzy Granitem Czarna Góra i Zawratem Bukowina Tatrzańska odbędzie się w środę 7 września 2016 r. o godzinie 17:00. Gospodarzem spotkania będą bukowianie, ale mecz najprawdopodobniej odbędzie się w Czarnej Górze.

- Jesteśmy już po słowie z działaczami Zawratu, najrozsądniej byłoby ten mecz rozegrać u nas, również z uwagi na wysokie koszty wynajmu boiska w Szaflarach, którą musieliby ponieść bukowianie - tłumaczy prezes Granitu Eugeniusz Gogola - z losowania jestem umiarkowanie zadowolony, nie da się jednak ukryć, że Zawrat często do starć z nami podchodził zbyt nerwowo i ambicjonalnie. Z uwagi na kilka nieprzyjemnych zdarzeń nie będziemy z nimi już raczej sparować w najbliższym czasie. Trzon Zawratu tworzą głownie zawodnicy z Poronina, którzy zostali swego czasu "odstrzeleni" przez prezesa Pawlikowskiego-Bulcyka, którego plany wielkiej piłki szybko zweryfikowała lokalna szara rzeczywistość - dodaje prezes. - Nie zmienia to faktu, że zamierzamy podejść do meczu na pełnej koncentracji, niepisaną tradycją jest u nas to, że chłopaki mocno mobilizują się na spotkania pucharowe, a skład jest przez to szeroki, do tego po naciągnięciu wiązadła do gry powinien być już gotowy Szymon Kiernoziak, który po konsultacji z naszym fizjoterapeutą pauzował w ostatnim meczu - kończy Eugeniusz Gogola.

Zwycięzca starcia Zawrat - Granit zmierzy się w 1/8 finału z lepszym z pary Wierchy Rabka Zdrój (A Klasa) - Dunajec Ostrowsko (B Klasa).

Fot.: Eugeniusz Gogola (Sportowe Podhale).