Potrząsaja trafienie odbiera nadzieję

Dzisiaj spotkały się lider i trzecia drużyna w tabeli. Dawało, więc to gwarancję dobrego piłkarskiego spektaklu. Po zaciętym spotkaniu lepsza od Granitu okazała się drużyna Skalnych Zaskale, która umocniła się przez to na fotelu lidera. Bramki dla zwycięzców zdobyli Krzysztof Truty i w ostatnim kwadransie meczu Rafał Potrząsaj. Granit odpowiedział golem Andrzeja Gogoli.

Drużyna z Zaskala jest bardzo ofensywnie usposobiona, w trzech poprzednich meczach zdobyła aż 21 goli, lepiej radzi sobie na swoim specyficznym stadionie (w ubiegłym sezonie 11 wygranych) niż na obcych obiektach (5 wygranych), tu należało szukać szans granitowców.

Rafał Potrząsaj może się pochwalić w ostatnich latach bardzo dobrymi statystykami bramkowymi jak na pomocnika. Grając jeszcze w Bystrym Nowe Bystre w rozgrywkach 2012/13 zdobył 8 ligowych bramek w 23 meczach, w kolejnym sezonie dorzucił 4 gole (22 rozegrane spotkania), w sezonie 2014/15 mimo, iż Bystry spadł po barażach z A Klasy Potrząsaj zanotował w 23 występach (wszystkie w pełnym wymiarze czasu) aż 11 trafień. Świetnym posunięciem działaczy z Zaskala jest pozyskanie tego gracza pod względem sportowym, już w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Potrząsaj błyskawicznie zaadaptował się do nowej drużyny. Potrafi on kreować grę, jest również skutecznym egzekutorem, jego przytomne zachowanie w 78. minucie dało Skalnym bramkę - jak się okazało decydującą o wyniku.

Najlepszy strzelec Skalnych z kilku poprzednich sezonów Marcin Król nie znalazł sposobu na Granit, zanotował za to asystę.

Przed decydującą bramką Potrząsaja obie ekipy strzeliły po jednym golu. Przewagę w pierwszej połowie Skalni potwierdzili golem Krzysztofa Trutego, wychowanek Wiatru Ludźmierz zwodem zmylił Piotra Gogolę i umieścił piłkę w pustej już bramce. Granit nie zamierzał się poddać. W 57. minucie fantastyczne uderzenie Andrzeja Gogoli z rzutu wolnego zmusiło do kapitulacji Andrzeja Cisonia, który razem z bramkarzem Granitu zapracował na największe pochwały.

Podhalańska A Klasa, IV kolejka - 28 sierpnia 2016 r.

Granit Czarna Góra 1-2 Skalni Zaskale

Andrzej Gogola 57 - Krzysztof Truty 33, Rafał Potrząsaj 78

Sędziował: Paweł Bielak (Nowy Sącz).

Granit: 1. Piotr Gogola - 4. Józef Milon, 14.Kamil Kiernoziak, 8. Jakub Kalata,16. Piotr Sarna - 17. Daniel Waksmański (M) (61, Michał Gryglak (M)), 18. Andrzej Gogola, 3. Bartłomiej Geneja, 19. Patryk Trzop (M) (46, Łukasz Budz) - 13. Krzysztof Budz (M) (80, Grzegorz Maryniarczyk (M)), 10. Szymon Twardosz.

Fot.: Eugeniusz Gogola (Sportowe Podhale).