Podsumowanie sezonu - Wiatr Ludźmierz

Już po raz kolejny jak zdarta płyta postawa Wiatru wiosną jest dużo słabsza niż jesienią tak się dzieje od sezonu 2009/10, to nie może być przypadek. Co takiego dzieje się w Ludźmierzu zimą. Ta zagadka jest praktycznie nie do rozwikłania.

• Taktyka

Wiatr to drużyna prezentująca raczej styl defensywny. Nie powiemy, że zabijają piękno futbolu, ale żelazna dyscyplina to środek do sukcesu według trenerów ludźmierzan. Wiosną znowu wszystko się posypało, ciągłe rotacje nie sprzyjały drużynie i tworzyły zamęt i chaos. Aż 28 nazwisk mogliśmy dostrzec w protokołach meczowych z rundy rewanżowej.

Jesień:

Wiosna:

• Gwiazda drużyny: Grzegorz Byrnas

kadra

Gdybyśmy byli w Anglii Byrnas otrzymałby złote rękawice, a to za sprawą największej liczb czystych kont. Bramkarz Wiatru w 7 meczach nie dał się pokonać zawodnikom rywali. Ponadto zanotował niebywały wyczyn w tak bramkostrzelnej lidze jak A Klasa przez 406 minut był nie pokonany na co złożyły się ostatnie mecze sezonu 2012/13 i początek sezonu 2013/14. Już od dłuższego czasu mówi się o zainteresowaniu zawodnikiem zespołów z wyższych lig, jednak Byrnas nie przyjął żadnej propozycji. Oprócz gry w piłkę Grzegorz zajmuje się również trenerką - szkoli bramkarki w jedynym żeńskim klubie na Podhalu grającym w strukturach PZPN-u KS Rysy Bukowina Tatrzańska.

• Odkrycie sezonu: Piotr Karwaczka

Do tej pory balansował między drużyną juniorów a seniorów. Zakończony właśnie sezon był dla niego przełomowy. Opuścił tylko jeden mecz i tylko dlatego, że musiał pauzować za kartki. Piotr nie jest co prawda wirtuozem piłki, a większość goli, które zdobył można opisać " z bliska wepchnął futbolówkę do siatki" ale lepsze statystyki od niego ma niewiele graczy. Jeden z niewielu, który nie zniżył mocno lotów wiosną.