Podsumowanie sezonu - Lubań Tylmanowa

Lubań miał walczyć o awans, te plany jednak brutalnie zburzyła rzeczywistość.

• Taktyka

Lubań zawsze gra o awans, w poprzednich sezonach o braku promocji decydowały tracone punkty walkowerem, w tym jednak piłkarze mogą mieć pretensje tylko do siebie. Fatalna runda jesienna i Lubań był bliżej spadku niż podium. Drużyna Sebastiana Krupy wiosnę jednak się zebrała - duża w tym zasługa Marcina Talarczyka, który wiosną pokazał wyborną formę

Jesień:

Wiosna:

• Gwiazda drużyny: Marcin Talarczyk

Marcin miał piorunującą końcówkę sezonu. 20 goli i 5 asyst w 8 ostatnich meczach - statystyka niebywała. Jesienią Talarczyk to był jednak zupełnie inny zawodnik, nieporadnością zadziwiał wszystkich ekspertów i kibiców, a agresję wyrzucał na sędziego i rywali - w jednym meczu już w 36 minucie opuścił boisko za czerwoną kartkę.Talarczyk w przeszłości występował w III lidze. Reprezentant kadry PPPN (2 mecze, 5 goli).

• Odkrycie sezonu: Filip Noworolnik

Duży talent, do tego chłopak ma poukładane w głowie i ma swoje priorytety. Na boisku dużo myśli. Jesienią tak jak cała drużyna prezentował się średnio, ale wiosną odpalił. W tej części sezonu zdobył 7 goli i 8 asyst i był drugim najlepszym strzelcem drużyny.