Podsumowanie sezonu - Babia Góra Lipnica Wielka

Babia Góra po raz kolejny jest mocnym ogniwem A Klasy, zespół okrzepł w najwyższej lidze na Podhalu, wydaje się, że mentalnie jest zdolny, by w przyszłym sezonie awansować.

• Taktyka

Zespół gra klasycznym 4-4-2. Siłą Babiej Góry są napastnicy Tomasz Lach. (nazwany w tym sezonie "pierwszym", gdyż zawodnik o takim samym imieniu i nazwisku grał w Jarmucie i jest młodszy) kilka sezonów temu został przesunięty z pozycji stopera na szpic, dobrze mu to wyszło, już drugi rok z rzędu jest czołowym strzelcem ligi, Daniel Kucek zaś to cofnięty napastnik, który do Babiej Góry przybył przed rundą wiosenną sezonu 2012/13 z Jordanowa. Zespół tworzą liczni wychowankowie. Klub z Lipnicy jest bardzo liczny - istnieje też drużyna rezerw.

Jesień:

Wiosna:

• Gwiazda drużyny: Tomasz Lach I

kadra

Snajper pierwszej wody. Piłka go szuka w polu karnym, ale Tomasz to nie jest typowy sęp, który tylko trafia z metra do bramki. Potrafi pięknie odegrać, nie brakuje mu też zmysłu taktycznego - dobrze się ustawia. Świetnie też egzekwuje rzuty wolne, w zakończonym sezonie taki sam dorobek mieli Borucki z Jarmuty i Król ze Skalnych, ten w ostatniej kolejce zabrał mu koronę króla strzelców, Tomasz nie mógł w ostatniej serii ukłuć, bo pauzował za kartki.

• Odkrycie sezonu: Łukasz Wontorczyk

Nareszcie, chciałoby się powiedzieć. Uczeń krakowskiej szkoły, wykupiony w tajemniczych okolicznościach od lokalnego rywala z Jabłonki, wiosną udowodnił, że drzemie w nim potencjał - organizował akcje zaczepne swojej drużyny.