Wysoka wygrana

Granit znokautował Orzeł Niedzica, bo tak należy określić zwycięstwo 9-0. W poprzedniej kolejce zespół Orła zdobył punkt w meczu z silną Sokolicą, podczas starcia z czarnogórzanami nie miał jednak nic do powiedzenia.

Podhalańska B Klasa, IV kolejka - 18 września 2005 r.

Granit Czarna Góra 9-0 Orzeł Niedzica

Milon 13, 22, J. Hełdak 28 (k), 64, Maciczak 32, Sarna 61 (k), 63, W. Maryniarczyk II 68, W. Hełdak 74

Sędziował: Roman Matyasik (Nowy Targ).

GRANIT: Piotr Gogola - Sylwester Marusarz, Daniel Marusarz, Dariusz Twardosz, Andrzej Maryniarczyk (78 Marcin Jezierczak) - Andrzej Trzop (51 Wojciech Maryniarczyk II), Janusz Hełdak, Mariusz Maryniarczyk (70 Piotr Kowalczyk), Krzysztof Sarna - Zygmunt Milon, Jan Maciczak (46 Wojciech Hełdak).

Mecz na jedną bramkę - mówi kierownik gospodarzy, Eugeniusz Gogola. - Wszystko nam wychodziło. Nie wiem jakim cudem rywale zremisowali z Sokolicą, a my z nią przegraliśmy. Gramy coraz lepiej, poprawia się skuteczność. Gruba pomyłka, że gramy w tej klasie rozgrywkowej. Pomyłka jednak na własne życzenie. To był najmniejszy wymiar kary jaki spotkał gości. Z gradu bramek najładniejszą zdobył J. Hełdak. Będąc w narożniku pola karnego zauważył, iż bramkarz zrobił zwód jakby chciał iść do środka i uderzył w krótki róg.

Granit, myśli o powrocie do A Klasy. Takie same marzenia mają także piłkarze Jarmuty, Spisza i od lat czekający na awans futboliści Sokolicy. Wszystkie te zespoły pewnie wygrały i w czołówce tabela nie drgnęła.

Zapora Kluszkowce 0-2 Spisz Krempachy

Mroszczak 53, A. Bizub 75

Krokus 2000 Łapsze Niżne 0-5 Jarmuta Szczawnica

Mazurek 24, Pietrzak 27, Urban 39, Hrydziuszko 49, Kurnuta 81 (k)

Gorc Ochotnica 3-0 Łęgi Nowa Biała

A. Sikora 43 (k), 57 (k), Chlebek 52

Sokolica Krościenko 2-0 Wicher Dursztyn

K. Ligas 21, Orkisz 45

W tabeli prowadzi Jarmuta przed Granitem i Spiszem. Orzeł mimo druzgocącej porażki utrzymał ósmą pozycję.