Szlachetna inicjatywa piłkarza A Klasy

Sebastian Bibro (na zdjęciu) - gracz Wiatru Ludźmierz, wcześniej piłkarz Podhala Nowy Targ (awans do "okręgówki" i IV ligi) i Dunajca Ostrowsko włącza się aktywnie w akcję charytatywną. 24-letni zawodnik zamierza w ciągu zaledwie 12. dni przebiec 654 km - czyli dystans między Zakopanem a Gdańskiem.

Sportowca poruszyła historia chorej na nowotwór 6-miesięcznej Ani Garcarz, córki Karoliny Michała, który jest piłkarzem Huraganu Waksmund. Przypomnijmy: Ania urodziła się z guzem na biodrze wielkości główki dziecka,Tydzień po urodzeniu Ania miała operację, podczas której lekarze usunęli guza, a wraz z nim nóżkę i część odbytu. Ania ma stomię ­ jej jelito grube tymczasowo zostało przeniesione na lewą stronę. Dziecko trafiło na oddział onkologiczno­hematologiczny, gdzie spędziło 2 miesiące. Teraz "małą wojowniczkę" czekają skomplikowane kolejne chemioterapie i co najważniejsze chirurgiczny zabieg wszczepienia w miejsce amputowanej nóżki endoprotezy, która jest jednak bardzo droga i w małej części refundowana. Ponadto rzeczy potrzebne do codziennej pielęgnacji dla dziewczynki wiążą się ze sporymi kosztami, które ponoszą rodzice. Niestety w związku z kosztownym leczeniem, rodzicom Ani brakuje pieniędzy.

Ania z rodzicami

Sebastian Bibro biegnąc przez cały kraj będzie mógł zaznajomić o jego celu i możliwości pomocy. Misja - bo tak należy traktować zamierzenie Sebastiana ma trwać od 27. czerwca do 10. lipca. Wszyscy, którzy są zainteresowani wsparciem akcji mogą pomóc - np. wykupując miejsce reklamowe na koszulce, spodenkach, czy na samochodzie które będzie asekurowało biegacza. Kontakt z Sebastianem Bibro:

tel: 880-607-912; e-mail: sebastianbibro@gmail.com

Warto podkreślić, że w obecnych czasach, kiedy ludzie tak często myślą tylko o siebie znajduje się człowiek, który walcząc ze swoimi ograniczeniami chce ratować drugiego człowieka.

Każdy kto chce wspomóc chorą dziewczynkę może wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji: Szczegółowa historia Ani TUTAJ

53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem "dla Ani Garcarz".

Fundacja im. Adama Worwy os. Nowe 23d 34­400 Nowy Targ

dodatkowe dane dla przelewu z zagranicy:

IBAN: PL 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 /konto złotówkowe z dopiskiem "dla Ani Garcarz".

BIC/SWIFT ­ PKOPPLPW

Źródło: podhaleregion.pl