Nieoficjalne Mistrzostwa Podhala w futsalu - eliminacje: Granit bez awansu

Granitowi nie udała się sztuka awansu do turnieju finałowego piłki halowej im. Stanisława Korczyka. W dziś rozegranych spotkaniach czarnogórzanie zajęli 4 miejsce w grupie IV. Awans zanotowała nieoczekiwanie drużyna Podgórek Krauszów, która była wzmocniona kilkoma graczami z Wiatru Ludźmierz.

W sumie w turniejach eliminacyjnych wzięło udział aż 17 drużyn. Do "final six" oprócz Podgórek awans uzyskali: Jordan Jordanów, Dunajec Ostrowsko, Babia Góra Lipnica Wielka, TS Patroni (w składzie zawodnicy Lepietnicy Klikuszowa, Podhala Nowy Targ i Zawratu Bukowina Tatrzańska) oraz Viva Spajki (złożona z graczy: LKS Szaflary, Skalnych Zaskale, Watry Białka Tatrzańska, Wiatru Ludźmierz i Jordana Jordanów). Finał Nieoficjalnych Mistrzostw Podhala rozegrany zostanie 8. lutego, podobnie jak eliminacje w Nowym Targu (osiedle Niwa).

Wyniki Granitu:

• Granit Czarna Góra - Fanatycy 0-1
  • Lubań Tylmanowa - Granit Czarna Góra 0-4 bramki: Maciej Lichacz, Józef Milon, Jacek Bogaczyk, Józef Hełdak

Józef Hełdak zdobył jedną z bramek w meczu z Lubaniem.

• Granit Czarna Góra - Lepietnica Klikuszowa 2-2 bramki dla Granitu: Maciej Lichacz, Józef Milon
  • Podgórki Krauszów - Granit Czarna Góra 1-0

Tabela Grupy IV:

1. Podgórki 9
  2. Lepietnica 7
  3. Fanatycy 6
  4. Granit 4
  5. Lubań 4

Granit wystąpił w składzie: Piotr Gogola, Józef Milon, Piotr Sarna, Maciej Lichacz, Łukasz Budz, Józef Hełdak, Marek Grochola, Damian Jędrusiak, Michał Gryglak, Jacek Bogaczyk.

Maćkowi Lichaczowi (z prawej) w Podhalu przybył nowy rywal - Rafał Komorek - ten mówi wprost: "awansujemy do III ligi" - szykuje się więc powrót Maćka do III ligi, w której występował w barwach Porońca.

Gościnnie w naszych barwach wystąpili wychowanek Granitu Maciej Lichacz - obecnie gracz Podhala Nowy Targ oraz Jacek Bogaczyk, który na co dzień gra dla KS Łapsze Niżne. W obecnym sezonie ten 24-letni zawodnik 14 razy przywdziewał koszulkę łapszan w meczach ligowych, zawsze grając 90 minut.

Fot. Maciej Zubek (podhaleregion.pl)