Gorący Potok Liga okręgowa: Sokół - Granit 5-0

Nie był to szczęśliwy debiut Granitu w Gorący Potok Lidze okręgowej. Pomimo ogromnej determinacji gracze z Czarnej Góry musieli uznać wyższość rywala ze Słopnic - swoją drogą jednego z faworytów nowo powstałej ligi.

Tak padły bramki:

18 min. (1-0) - Rzut rożny, Pach do Hutka i ten główką strzelił wprost w okienko.

40 min. (2-0) - Szybka kontra zespołu gospodarzy: P. Nowak posłał piłkę, która odbiła się od obrońców, jednak Grucel przejął kontrolę, minął pozostałych przeciwników i fenomenalnie uderzył wprost do okienka.

42 min. (3-0) - F. Nowak wykorzystał dogranie Matrasa i w sytuacji sam na sam strzelił tuż przy słupku.

74 min. (4-0) - Po stałym fragmencie gry: Matras posłał piłkę do Pacha, a ten z impetem uderzył wprost do siatki.

85 min. (5-0) - akcję prawą stroną boiska przeprowadził P. Nowak, podał do Matrasa, który będąc tyłem do bramki, odwrócił się i oddał strzał z 13. metrów prosto do bramki.

Słopnice, Gminny Kompleks Sportowy

Gorący Potok Liga okręgowa, I kolejka - 17 sierpnia 2019, 18:00

Sokół Słopnice - Granit Czarna Góra 5-0

Hutek 18, Grucel 40, Nowak 42, Pach 74, Matras 85

Żółte kartki: Hutek, Porębski - M. Lichacz.

Granit: 1. Mateusz Pluciński - 4. Józef Milon, 14. Kamil Kiernoziak, 2. Szymon Kiernoziak, 16. Piotr Sarna, 7. Marcin Sarna, 23. Janusz Modła, 6. Bartłomiej Dzierżęga, 32. Daniel Waksmański, 10. Maciej Lichacz, 9. Michał Gryglak (80, 22. Sławomir Mirga).

Powiedział po meczu:

Wojciech Tajduś (Sokół - trener): "Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Pierwszy mecz sezonu zawsze jest niewiadomą, a po drugie graliśmy z zespołem, dla którego był to historyczny mecz, bo pierwszy raz grał w lidze okręgowej. Muszę pochwalić zespół z Czarnej Góry za ich zaangażowanie i ogromną wolę walki, która była na wysokim poziomie, pomimo niekorzystnego rezultatu. W drugiej połowie niepotrzebnie się rozluźniliśmy i rywal przejął na 15 minut inicjatywę. Jednak zasłużyliśmy na trzy punkty. Cieszymy się ze zwycięstwa".