Piękniejsza strona podhalańskiej piłki

W ostatniej części "Około piłkarskiej środy" słowo pisane zejdzie zupełnie do podziemia. Zamiast tego na długi jesienny wieczór zaserwujemy fotorelację z tym, co w podhalańskiej piłce najpiękniejsze.

I Piłkarki

W tym sezonie nasz region reprezentują dwie żeńskie drużyny. KS Rysy Bukowina Tatrzańska walczy w II lidze.

KADRA NA WIOSNĘ!

KS Rysy na półmetku rywalizacji plasuje się na 7 miejscu w 10-drużynowej lidze / ksrysy.futbolowo.pl

Mecz Rysy Bukowina Tatrzańska- Starówka II Nowy Sącz

Magdalena Chowaniec jest jedną z podstawowych zawodniczek / pieninyinfo.pl

Mecz KS Rysy- AZS UJ II Kraków

W poprzednim sezonie KS Rysy dzieliły i rządziły w III lidze, teraz w II lidze jest trudniej, jednak wiele punktów Bukowianki wyrwały renomowanym przeciwnikom / ksrysy.fytbolowo.pl

Mecz KS Rysy- AZS UJ II Kraków

Piłkarki Rysów są bardzo skoczne / ksrysy.futbolowo.pl

----

Szaflarskie "Czikitki" to debiutantki w rozgrywkach pod egidą PZPN-u. Nie widać u nich jednak debiutanckiej tremy i w III-ligowym towarzystwie piłkarki z Szaflary plasują się w środku stawki.

W dotychczasowych spotkaniach "Czikitki" mogą się pochwalić bilansem 4 zwycięstw, 1 remisu i 4 porażek / fot: Paweł Budzyk (owen-design.com)

8 listopada Szaflary czeka zaległy mecz z sąsiadem w tabeli PrądniczankąKraków / fot: Paweł Budzyk (owen-design.com)

W 9 meczach aż 26 razy "Czikitki" mogły się cieszyć ze zdobytej bramki, bramkarka tej drużyny tylko 12 razy musiała wyjmować futbolówkę z siatki / fot: Paweł Budzyk (owen-design.com)

W meczu ze Starówką Nowy Sącz 3 razy zawodniczki z Szaflar trafiały do bramki, dość powiedzieć, że we wszystkich pozostałych meczach Starówka straciła tylko 1 gol więcej / fot: Paweł Budzyk (owen-design.com)

II Panie sędzie

(Tak, panie sędzie jest poprawnym określeniem, sędzina bowiem to żona sędziego)

Z Podhala panie sędzie to jeszcze rzadkość. W B Klasie z powodzeniem gwiżdżą panie Anna Faron i Barbara Wojdyła. Z Gorlic zaś pochodzi pani Ewa Szydło, która na co dzień jest rozjemcą w Lidze okręgowej, ale nie raz sędziowała również podhalańską "Serie A". 12 sierpnia 2012 prowadziła zawody Lubań Tylmanowa - Granit Czarna Góra, pokazała wtedy prawdziwy "wilczy pazur" - trzy czerwone kartki (dwie bezpośrednie dla Granitu), to najlepszy komentarz, warto dodać, że czarnogórzanie wygrali wtedy 3-2.

Pani Ewa Szydło sędziuje również w Centralnej Lidze Juniorów, Ekstralidze kobiet, a nawet na... Słowacji / gorlice.naszemiasto.pl

Pani sędzia liniowa z jednego meczu w A Klasie / sportowepodhale.pl

III Kibice

Na Podhalu nie brakuje urodziwych pań na stadionach.

W drodze na mecz Wierchów / sportowepodhale.pl

Trybuny na A-Klasowych stadionach przyjmują różną formę /sportowepodhale.pl

Fanatyczne "kibicki" ma też Orkan / Orkan Raba Wyżna (facebook)

Orkan może pochwalić się całą rzeszą sympatyków / Orkan Raba Wyżna (facebook)