Zawodnik Granitu najlepszy w A Klasie?

Krzysztof Sarna ( na zdjęciu) znalazł się w elitarnym gronie nominowanych do zaszczytnego tytułu "Najlepszy Piłkarz Klasy A". Plebiscyt jest organizowany przez popularne na naszym terenie media elektroniczne Sportowe Podhale i Podhale 24 we współpracy z Podhalańskim Podokręgiem Piłki Nożnej w Nowym Targu.

O wynikach nie zdecyduje eksperckie gremium, lecz wszyscy kibice, to tylko zwiększa wagę wyróżnienia. Krzysztof Sarna stanie w szranki z dziesięcioma innymi zawodnikami. Do najpoważniejszych konkurentów możemy zaliczyć Tomasza Lacha, króla strzelców A Klasy z 33. trafieniami (Babia Góra, napastnik, 21 meczów w A Klasie w sezonie 2014/15 - 33 gole), Patricka Filipka, który przyczynił się do awansu jego drużyny do Ligi Okręgowej (Orkan. napastnik, 22-27) oraz Krzysztofa Pędzimąż, który zakończonym sezonem postawił kropkę nad "i" swojej bogatej kariery (Wierchy, obrońca, 14-0). Ponadto rywalami Krzyśka są: Jacek Bogaczyk (Łapsze Niżne, obrońca, 25-2), Mateusz Gał (Lepietnica, napastnik, 16-24), Marcin Król (Skalni, napastnik, 25-20), Łukasz Michalik (Lubań, obrońca, 18-0), Daniel Mikoś (Wiatr, pomocnik, 23-2), Mateusz Polak (Gorc, napastnik, 25-20), Łukasz Ślusarek (Podhale II, napastnik, 21-16).

Na swojego faworyta można głosować za pomocą sms-ów. Jeżeli chcesz zagłosować na Krzysztofa Sarnę to wyślij:

SMS o treści TC.MEDIO.A6 na numer 71068

Koszt jednej wiadomości to 1,23 zł, na jednego kandydata można głosować wielokrotnie! Plebiscyt potrwa do 7. sierpnia i do tego dnia można głosować.

A właściwie dlaczego Krzysztof Sarna? Nie tylko dlatego, że jest zawodnikiem Granitu, ale przede wszystkim dzięki swojej piłkarskiej dyspozycji. Krzysztof Sarna to prawdziwy lider drużyny, od niego ustalany jest skład na każdy ligowy mecz. Zakończony sezon Krzysztof grał jako obrońca, ta zmiana świetnie wpłynęła na naszego kapitana, który trzymał w ryzach całą grą Granitu. Nie można też zapominać o walorach pozasportowych czyli w głównej mierze umiejętności wpływaniu na resztę zawodników - żarliwe rozmowy w szatni, których niejednokrotnie inicjatorem był Krzysztof przyniosły wiele punktów. Przypomnijmy tekst o naszym kapitanie po jesieni ubiegłego sezonu - kiedy to - co oczywiste - bez mrugnięcia powieką prezes Eugeniusz Gogola uznał go jako gwiazdę drużyny:

Środkowy obrońca to już nie jest tylko ten facet, który ma przerwać i wybić piłkę, ale ma też konstruować akcję od tyłu. Musi grać bardzo dobrze jeden na jeden, pierwsze trzy, cztery kroki mieć bardzo dynamiczne, bo dzisiaj napastnicy są naprawdę szybcy. Musi znać priorytety, jakie są na tej pozycji. Musi dobrze się rozumieć, trzymać linię, mądrze asekurować, dobrze grać głową. Środkowy obrońca powinien mieć centymetry i kilogramy. A jeśli jeszcze można dołożyć do tego bramki, to jest już bardzo dobrze. - Wszystkie te cechy ma Krzysztof Sarna, który świetnie odnalazł się na nowej pozycji. Udanie zastąpił on Pawła Czajkowskiego, który odniósł kontuzję na początku sezonu i prawdopodobnie pojawi się na murawie dopiero w nowym sezonie. Krzysiek to skała w obronie i to wystarczy za wszelki komentarz - tłumaczy pan prezes.

Liczby Krzysztofa Sarny w sezonie 2014/15 wyglądają tak:

• 24 mecze ligowe (wszystkie w pełnym wymiarze czasu)
  • 2 gole
  • 1 asysta
  • 2160 rozegranych minut
  • 4 żółte kartki
  • 2 mecze w Pucharze Podhala

Oprócz najlepszych graczy wybierany będzie też najpopularniejszy klub w naszym regionie. Trzeba przyznać, że Granit ma mocną konkurencję, dlatego też miejsce na początku drugiej dziesiątki będzie dobrym wynikiem.

Jeżeli chcesz zagłosować na Granit Czarna Góra to wyślij:

SMS o treści TC.MEDIO.NK14 na numer 71068

Koszt jednej wiadomości to również  1,23 zł, na ulubiony klub można głosować wielokrotnie! Plebiscyt potrwa do 7. sierpnia i do tego dnia można głosować.

Więcej o Plebiscycie dowiesz się na stronie organizatora: tutaj

Fot. Eugeniusz Gogola