Uproszczona procedura transferu nieletnich obcokrajowców

Departament Rozgrywek Krajowych informuje, że Polski Związek Piłki Nożnej, po kilku tygodniach starań, uzyskał zgodę FIFA na tymczasowe, samodzielne przeprowadzanie procedury z zakresu pozyskiwania przez polskie kluby zawodników nieletnich z zagranicy (pomiędzy 10. a 18. rokiem życia).

Uproszczona procedura dotyczy wyłącznie zawodników nieletnich (pomiędzy 10. a 18. rokiem życia) o statusie amatora, pozyskiwanych z zagranicy do klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Uproszczona procedura dotyczy zawodników nieletnich (pomiędzy 10. a 18. rokiem życia) pozyskiwanych ze wszystkich federacji zagranicznych.

W ostatnich latach u wielu rywali Granitu zwiększyła się liczba obcokrajowców. Na lokalnych boiskach nietrudno spotkać Brazylijczyka, Ukraińca, czy zawodnika z Afryki. Czarnogórzanie do tej pory nie korzystali z usług piłkarzy z obcym paszportem.

źródło: MZPN Kraków.