Podsumowanie sezonu - Zawrat Bukowina Tatrzańska

Zawrat dobrze zaprezentował się w historycznym, bo pierwszym sezonie w A Klasie. Ich piłkarską klasę wiosną musiał również uznać Granit.

• Taktyka

Zawrat miał na prawdę dobrych zawodników, część z nich grała w Poroninie i zbierała doświadczenie w wyższych ligach. U absolutnego beniaminka A Klasy było jednak widać zdenerwowanie, gra często była szarpana, brakowało luzu. Gra Zawratu polegała na świetnym zamyśle do gry kombinacyjnej Damiana Janczego i Andrzeja Zaryckiego (byłego kombinatora norweskiego). W przodzie niezła formę pokazywał Michał Stasik, mocnym punktem drużyny był też Jakub Gutt. Był, ponieważ od nowego sezonu ten gracz będzie występował w KS Zakopane.

Jesień:

Wiosna:

• Gwiazda drużyny: Damian Janczy

Filigranowy zawodnik z sercem do gry.10 goli - w tym 2 głową mimo nikłego wzrostu to świetny wynik. Paradoksalnie ważność Janczego dla zespołu najbardziej pokazywały mecze, w których Damian... nie grał. Takich spotkań było cztery, a bilans Zawratu 0 zwycięstw, 0 remisów, 4 porażki i aż 16 straconych goli. Janczy to prawdziwy talizman ekipy z Bukowiny.

• Odkrycie sezonu: Jakub Kalata

Ma ten chłopak coś w sobie, co karze nam sądzić o dużej karierze tego gracza. W ostatnim sezonie ten prawy obrońca zrobił kolosalne postępy, potrafi piłkę wyprowadzić, włącza się do akcji ofensywnych, dobrze wytrzymuje kondycyjnie trudy spotkania. W każdym jego zagraniu widać pasję, również wtedy gdy ten obrońca strzelił bramkę - w meczu z Orkanem - pobiegł on do środka boiska, uczynił znak krzyża i palce wskazujące uniósł do góry - piękna radość.