Podsumowanie sezonu - Granit Czarna Góra

Czas na Granit. Mimo ubytków zimą nasza drużyna pokazała, że tworzy kolektyw. 6 miejsce, 40 punktów, 51 bramek zdobytych i 48 straconych - to najkrótsze podsumowanie. Więcej w rozwinięciu.

• Taktyka

Granit kocha grę z kontry, ma ku temu odpowiednich wykonawców. Linia obrony dowodzona przez bramkarza Piotra Gogolę jest fundamentem drużyny - na tej pozycji nie ma żadnych zmian. To umożliwia zgranie poszczególnych zawodników. Piotr "Opoka" Gogola to czołowy bramkarz na Podhalu. W zeszłorocznym plebiscycie portalu sportowepodhale.pl nasz zawodnik zajął 7 miejsce wśród wszystkich piłkarzy grających na Podhalu. Na bokach obrony grają Piotr Sarna i Józef Milon - ten pierwszy ma za sobą przygodę w Szaflarach, a Józek to reprezentant Podhala, wystąpił w pamiętnym meczu z Wisłą Kraków. Paweł Czajkowski i Andrzej Pawlica to bardzo doświadczeni stoperzy - Paweł występował w przeszłości w gdańskiej okręgówce. W środku pola królują Krzysztof Sarna i Kamil Kiernoziak - tego uznaliśmy za odkrycie sezonu. Jesienią na skrzydłach grali Marcin Sarna i Maciej Lichacz, obaj zdobywali bramki i asysty, wiosną Lichacza zastąpił Szymon Kiernoziak, który spełnił oczekiwania i podobnie jak kilka lat temu był ważnym zawodnikiem. "Dziesiątka" to jesienią Janusz Modła zawodnik kreatywny, potrafiący zmieniać tempo gry. Na szpicy grał niezawodny Zygmunt Milon. Wiosną, zmieniono troszkę taktykę i obok "Zygiego" grał Kamil Wojtanek. Okazało się, że dla tego gracza nie ma różnicy, czy strzela w A Klasie, czy B Klasie - zawsze robi to dobrze. Warto też wspomnieć o rezerwowych. Nieocenioną pomoc nieśli Tadeusz Lichacz i Józef Hełdak, obaj potrafili wnieść ducha bojowego dodrużyniy, często wygrywali rywalizację z młodszymi. Jeszcze nie całość potencjału pokazali Krzysztof Hyżny, Marek Grochola - oni tworzą melodię przyszłości. Liczymy, że umiejętności pokaże Sylwester Młynarczyk - były gracz młodzieżowych grup Porońca. Pierwszą drużynę w sezonie 2013/14 tworzyli również: Piotr Dziubasik, Andrzej Gogola, Adrian Malec, Marcin Gał oraz Jakub Gogola.

Jesień:

Wiosna:

• Gwiazda drużyny: Piotr Sarna

Żelazne płuca. Mały farmer może biegać od jednej szesnastki do drugiej, czasem sprawia wrażenie jakby w ogóle się nie męczył - taki zawodnik w każdej drużynie to skarb. Sezon zakończył bez bramki, za to bezpośrednio wypracował aż 7 goli. Wysoką formę Piotra zauważył Andrzej Darlewski i powołał naszego zawodnika do kadry PPPN, z powodów osobistych Piotr nie mógł jednak wystąpić. Piotr Sarna mimo krótkiej kariery ma za sobą epizod w wyższej lidze - w sezonie 2010/11 był podstawowym zawodnikiem LKS-u Szaflary (liga okręgowa).

• Odkrycie sezonu: Kamil Kiernoziak

Sezon rozpoczynał jako rezerwowy, gdy jednak wskoczył do pierwszego składu miejsca nie oddał. Dużo nauczył się od Krzysztofa Sarny. Eksperci już wróżą mu przyszłość podobną do kariery Maćka Lichacza. Kamil posiada wszystkie zalety defensywnego pomocnika - potrafi się dobrze ustawić, czyta grę, potrafi rozciągnąć akcję, reguluje tempo gry, jest egzekutorem rzutów karnych - tego fachu powinien się od niego uczyć Ivica Vrdoljak.

• Plusy drużyny

+ Gra z kontry - ten element piłkarskiego rzemiosła nasi gracze dopracowali do perfekcji, przykład z Granitu powinna wziąć piłkarska reprezentacja Polski.

+ linia defensywy - kolektyw, mówiąc, że dom trzeba budować od fundamentów tak samo należy powiedzieć, że drużynę buduje się od obrony.

+ transfer Łukasza Budza - ten zawodnik posiada wysokie umiejętności i wygląda na to, że wygra rywalizację o pierwszy skład.

• Minusy drużyny

Brak minusów

• Prognoza na nowy sezon

Ostatnie sezony pokazały siłę Granitu - wielce prawdopodobne, że i w tym sezonie nasz zespół uplasuje się w górnej połówce tabeli - tak też typujemy.