Niewielkie szanse Granitu na utrzymanie

Do zakończenia sezonu 2021/22 w Klasie okręgowej pozostały tylko cztery kolejki. Tabela się krystalizuje, kwestie awansów i spadków pomału zostaną wyjaśnione. Mimo dużo lepszej postawy Granitu wiosną, szczególnie w obronie (siódma najlepsza defensywa w lidze) szanse czarnogórzan na utrzymanie są raczej tylko iluzoryczne.

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożne Artur Fortuna przeprowadził ciekawą statystyczną prognozę dotyczącą przyszłych rozstrzygnięć. Opracowanie powstało na podstawie 250 tysięcy symulacji, wynika z niego, że Granit na utrzymanie ma 0,04% szans. Drugim najbardziej prawdopodobnym spadkowiczem są Czarni Czarny Dunajec - zdecydowanie najsłabsza drużyna na wiosnę.

źródło: Futmal.