Bezkrwawe łowy

Myśliwy idąc na polowanie dokonuje odpowiedniego przygotowania. Jego celem jest ustrzelenie jak największej liczby zwierzyny. Podobnie wygląda to u napastników w piłce nożnej, przy czym ich łowy są bezkrwawe, a celem są gole.

Z jednego gola radość jest duża, jednak prawdziwi snajperzy nie zatrzymują się na jednym trafieniu. Pamiętny mecz Roberta Lewandowskiego i jego 4 gole w 9 minut na stałe zapisały się w historii futbolu. W Klasie okręgowej też zdarzają się wyjątkowe wyczyny lokalnych strzelców.

Sezon 2021/22 przyniósł 18 hat tricków, czyli trzy gole zdobyte w jednym meczu przez jednego zawodnika. Najmniej czasu by skompletować trzy bramki potrzebował Szymon Kolasa, który dokonał tej sztuki w meczu z Wierchami Pasierbiec w zaledwie 14 minut, dodajmy, że był to "klasyczny hat trick". "Czteropaki" zaaplikowali swoim rywalom również Szymon Kolasa (z Granitem) oraz Tomasz Kurek (z Płomieniem) i Konrad Malina (z Płomieniem). Rekordowe pięć goli w jednym meczu "załadował" Marcin Grela, napastnik Zawratu dokonał tej rzadkiej sztuki w starciu z naszą drużyną w ostatniej kolejce.

Hat tricki w Klasie okręgowej, grupa Limanowa - Podhale w sezonie 2021/22 i czas, w jakim zawodnicy dokonali tej sztuki:

• Szymon Kolasa (Huragan) - 14 minut z Wierchami (5 kolejka - klasyczny hat trick), 16 minut z Granitem (6 kolejka, w tym meczu strzelił jeszcze jednego gola),
  • Jakub Chowaniec (Wiatr) - 69 minut z Zawratem (6 kolejka),
  • Rafał Hagowski (Wiatr) - 16 minut z Granitem (8 kolejka),
  • Bartłomiej Limanówka (Orkan) - 33 minuty z Wierchami (11 kolejka), 34 minuty z Granitem (12 kolejka), 39 minut z Płomieniem (21 kolejka),
  • Łukasz Wontorczyk (Babia Góra) - 18 minut z Szaflarami (12 kolejka),
  • Tomasz Kurek (Orkan) - 75 minut z Czarnymi (14 kolejka), 30 minut z Płomieniem (21 kolejka, w tym meczu strzelił jeszcze jednego gola),
  • Marcin Grela (Zawrat) - 16 minut z Czarnymi (15 kolejka - klasyczny hat trick), 16 minut z Granitem (26 kolejka -klasyczny hat trick, w tym meczu strzelił jeszcze dwa gole),
  • Michał Tabor (Orkan) - 59 minut z Szaflarami (15 kolejka),
  • Damian Gniecki (Turbacz) - 40 minut z Babią Górą (16 kolejka),
  • Konrad Malina (Turbacz) - 20 minut z Płomieniem (20 kolejka, w tym meczu strzelił jeszcze jednego gola),
  • Dawid Mrożek (Płomień) - 75 minut z Zawratem (22 kolejka),
  • Damian Wsół (Orkan) - 15 minut z Granitem (25 kolejka),
  • Tomasz Łątka (Płomień) - 32 minuty z Czarnymi (26 kolejka).

zebrał i opracował: Jan Krupa.

źródło: własne.

zdjęcia w kolażu: LKS Wierchy Pasierbiec, Eugeniusz Gogola, Krzysztof Kościelniak, KS Krokus Przyszowa, Piotr Korczak,Sportowe PodhaleBiali Biały Dunajec.