B Klasa (wschód) - analiza

Dziś na rozkładówkę weźmiemy wschodnią B Klasę, czyli ligę, w której w przeszłości mierzył się m.in. Granit. Zapraszamy do lektury.

Klasa B - Grupa 2

Drużyny:

-> Biali Biały Dunajec

-> Dunajec Ostrowsko

-> Gronik Gronków

-> Hetman Leśnica

-> Łęgi Nowa Biała

-> Murań Jórgów

-> Podgórki Krauszów

-> Przełęcz Łopuszna

-> Sokolica Krościenko nad Dunajcem

-> Spisz Krempachy

-> Trzy Korony Sromowce Niżne

-> Zapora Kluszkowce

Po 9 kolejkach prowadzi Przełęcz Łopuszna. Łopusznianie chcą by ich banicja w B Klasie trwała tylko sezon. Między innymi dlatego drużynę wzmocnił Łukasz Młynarczyk. Ten były król strzelców A Klasy poprzednią rundę spędził w V-ligowym Huraganie Waksmund - w tali trenera Bartłomieja Walczaka był jokerem, który wchodził na końcówkę meczów, tak również było w finale Pucharu Podhala, kiedy to po indywidualnej akcji zdobył bramkę, która w zwycięskim boju dała Młynarczykowi wielką radość. Przed pobytem w Waksmundzie popularny "Łeniu" występował w zespole lokalnego Dunajca Ostrowsko, gdzie miał status gwiazdy.

Od 1.11 bramka i radość Młynarczyka w meczu z Babią Góra/ https://www.youtube.com/watch?v=XTlGfjceEVM (Grzegorz Budrzeński)

Przełęcz zyskuje łatkę drużyny za dobrej na B Klasę, a za słabej dla A Klasy, jednak wielu zawodników rokuje pozytywnie na przyszłość, wspomnieć możemy o Szymonie Chowańcu. Ten reprezentant PPPN w pierwszej drużynie jeszcze ma co najwyżej średnią pozycję, ale w juniorach co sezon potwierdza smykałkę do strzelania bramek.

Stadion w Łopusznej / Przełęcz Łopuszna

W ostatniej kolejce doszło do hitu B Klasy i Przełęcz straciła pierwsze punkty. Spisz Krempachy w tym meczu pokazał dużą determinację i wolę walki. Ta drużyna już wielokrotnie zaprzepaściła awans do A Klasy poprzez błędy w liczeniu kartek zawodników i notorycznie przez to łapanych walkowerów, wydaje się, że błędy przeszłości już się nie powtórzą, aten założony w 1948 roku klub powalczy o awans.

Nadwyraz dobrze w B Klasie radzi sobie beniaminek Gronik Gronków, zespół Maciej Siutego jest blisko lidera, atmosferę w klubie poprawiają ostatnie dobre wyniki. Nagrodą dla piłkarzy był też pucharowy pojedynek z Podhalem Nowy Targ, faworyzowanemu rywalowi Gronik strzelił aż 3 bramki.

Zawodnik Groniku walczy z rywalem o piłkę / pieninyinfo.pl

Dalej w tabeli już z większą stratą są Łęgi Nowa Biała, były klub Adama Półtoraka dobre mecze przeplata słabszymi. Raz ta drużyna została ukarana walkowerem z agresywne zachowanie piłkarza wobec rozjemcy, ten zmuszony został przerwać zawody, a winny zawodnik został obarczony karą przymusowej 6-miesięcznej przerwy w karierze.

W środku stawki plasują się uznane na Podhalu Sokolica Krościenko i Dunajec Ostrowsko. Sokolica chciałaby sobie przypomnieć otoczkę przy okazji starć z Jarmutą Szczawnica. To derbowe spotkanie było syndromem dla setek kibiców, by oglądać pojedynek z lokalnym rywalem. W Sokolicy karierę rozpoczynało wielu znanych zawodników, np. Jacek Pietrzak, Rafał Kumorek, czy Krzysztof Czubiak. Obecnie w ich ślady może pójść Adrian Derkacz. Ten pomimo zaledwie 16. lat jest najlepszym strzelcem zespołu.

Sokolica Gronik  0-4 (0-1)              12.10.2014

Sokolica chce powrócić do Serie A / pieninyinfo.pl

W odróżnieniu od Przełęczy w B Klasie mizernie radzi sobie Dunajec Ostrowsko, ten zespół szczególnie słabo radzi sobie w spotkaniach u siebie, na swoim boisku ta drużyna nie wygrała ani razu.

Hetman Leśnica i Trzy korony mają idealnie wyrównany bilans - 3 wygrane, 3 remisy, 3 porażki, wydaje się, że środek tabeli to cel tych drużyn.

Hetman - Murań 07.09.14

Przy okazji meczu z Muraniem Jurgów / hetmanlesnica-gron.futbolowo.pl

Pozostałe drużyny będą walczyć o utrzymanie. Z czwórki: Podgórki, Biali, Zapora i Murań, najgorzej radzą sobie ci dwaj ostatni. W Muraniu nadal grają byli granitowcy: Andrzej Trzop i Dariusz Twardosz, obaj to już bardzo doświadczeni gracze, którzy jednak nadal czują frajdę z kopanie piłki. Zaskakujący jest zjazd Zapory, ta satelicka drużyna Lubania Maniowy przeżywa wyraźny kryzys.

Klubowe gadżety

Czapeczka z logiem, czyli gratka dla kibiców Zapory / zaporakluszkowce.futbolowo.pl