Wychowankowie Granitu zagrają w Nowym Targu

Czas transferowy w pełni. Wiele klubów aktywnie działa na rynku transferowym. Nie inaczej dzieje się w Nowym Targu - tamtejsze Podhale wzmocniło się dwójką zawodników Porońca Poronin - Maciejem Lichaczem i Maciejem Gogolą (na zdjęciu w centrum). Obaj to wychowankowie LKS-u Granit Czarna Góra.

Podhale Nowy Targ to tegoroczny beniaminek IV ligi. W okręgówce zespół Marka Żołędzia nie miał sobie równych, obecne wzmocnienia pokazują mocarne plany nowotarżan.

Maciej Lichacz w barwach Porońca zagrał 8 spotkań ligowych, które okrasił 2 golami, ponadto raz został ukarany żółtą kartką. Ten bilans mógłby być bardziej okazały, ale Maciej zrezygnował z gry w związku z dziwnymi zawirowaniami w klubie, wrócił dopiero na końcówkę sezonu. W barwach Granitu Lichacz zagrał w A Klasie 62 razy, dwudziestosiedmio krotnie wpisując się na listę strzelców. W Nowym Targu rodzi się fajna drużyna, atmosfera wokół piłki jest rewelacyjna. Oczywiście boję się uroków wielkiego miasta, ale wierzę w swój profesjonalizm (śmiech) - w żartach tłumaczył nam Maciek powody transferu.

Maciej Gogola zakończony sezon nie może zaliczyć do udanych: kontuzja sprawiła, że jesień miał straconą. Podobnie jak Lichacz odmówił gry, gdy w Porońcu bezzasadnie zmieniano trenera. Bilans sezonu to 14 występów, 2 bramki i 2 żółtka. Ostatnio były gracz Granitu przebywał na testach w Limanowej wraz z kolegą z Porońca Rafałem Waksmundzkim, obaj rozegrali sparing, po którym jednak Maćkowi podziękowano. Rafał nadal ma szansę na angaż w trzecioligowcu.

Fot. Maciej Zubek