Puchar Podhala: Granit zagra z Gorcem Ochotnica

Wylosowano pary 1:16 finału Pucharu Polski na podhalańskim szczeblu. Granitowi przyjdzie się mierzyć z ochotniczańskim Gorcem. Mecz odbędzie się 3. września (czwartek) o godzinie 17:00 na stadionie naszego pucharowego oponenta.

Zmieniono nieco formułę losowania, nie było żadnych rozstawień. Działacze PPPN w Nowym Targu uznali, że zwiększy to ciekawość rozgrywek, a i tak, co oczywiste, wygra najlepszy - nie sposób się z tym poglądem nie zgodzić. Puchar jeszcze bardziej przypomni swoje hasło przewodnie, czyli: "rozgrywki 1001 drużyn" - maluczcy będą mieć relatywnie większe szanse na pokazanie się.

Rywal Granitu to spadkowicz z A Klasy. W nowym sezonie zespół Zbigniewa Drożdża w dwóch meczach zdobył 4 punkty i plasuje się na 5. miejscu w tabeli podhalańskiej B Klasy (grupa 2). Jeżeli Granit pokona Gorc w 1:8 finału zmierzy się z lepszym z pary Biali Biały Dunajec - Huragan Waksmund.

Już na tym etapie spotkań dojdzie do hitowych konfrontacji. KS Zakopane podejmie u siebie Podhale Nowy Targ, a Jarmuta Szczawnica zagra u siebie z grającym szczebel wyżej Lubaniem Maniowy. Broniący tytułu Poroniec naszpikowany ekstraklasowymi zawodnikami pojedzie do Jordanowa, który pokazuje przyzwoitą formę na początku rozgrywek A Klasowych. W ubiegłym sezonie te drużyny też spotkały się w Pucharze - wtedy w 1:8 finału Poroniec gładko wygrał 7-0.

Pary 1:16 finału Pucharu Podhala w sezonie 2015/16 (gospodarz meczu na pierwszym miejscu, podkreślono drużyny z "Serie A").

2. września:

• KS Zakopane - Podhale Nowy Targ
  • Podgórki Krauszów – Orkan Raba Wyżna
  • Przełęcz Łopuszna - Watra Białka Tatrzańska
  • Jordan Jordanów - Poroniec Poronin
  • KS Chabówka - Lubań Tylmanowa
  • Jarmuta Szczawnica - Lubań Maniowy
  • Biali Biały Dunajec - Huragan Waksmund
  • Skawianin Skawa - LKS Szaflary

3. września:

• Grom Morawczyna - Wiatr Ludźmierz / w Trutem
  • KS Łapsze Niżne - Lepietnica Klikuszowa/Obidowa
  • Dunajec Ostrowsko - Skalni Zaskale
  • Spisz Krempachy - Podhale II Nowy Targ
  • Zawrat Bukowina Tatrzańska - Wierchy Rabka
  • Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Babia Góra Lipnica Wielka
  • Gorc Ochotnica Dolna - Granit Czarna Góra
  • Unia Naprawa - Orawa Jabłonka

Fot. PPPN Nowy Targ (facebook).