Piłkarskie wyrachowanie wzięło górę (+FOTO)

Granit Czarna Góra w meczu 4. kolejki spotkań zremisował bezbramkowo z zawsze nieobliczalną ekipą Skalnych Zaskale. Mecz pełen ciekawych akcji i bardzo żywy, mimo braku "soli" piłki nożnej mógł się podobać.

Jest to pierwszy wynik bezbramkowy w A Klasie od 15. czerwca 2014 r., kiedy to bramek nie było w Łopusznej przy okazji starcia z Jordanem. W ubiegłym sezonie co prawda jeden mecz zakończył się wynikiem 0:0 (Gorc - Wiatr), ale on z kolei został zakwalifikowany jako walkower 3-0 i nie bierzemy go pod uwagę. W spotkaniu Granit - Skalni szansę na bramkę mieli m.in. Józef Milon, który próbował szczęścia z dystansu i Krzysztof Sarna mający swoją okazję w zamieszaniu.

- My czekaliśmy na błąd rywali, ale zaskalanie grali bardzo uważnie z tyłu - potencjał mają większy niż to co sugeruje tabela. W meczu stworzyli sobie trzeba przyznać świetne okazje bramkowe, ale niemiłosiernie pudłowali, naszym chłopakom doskwierało nieco zmęczenie, gdyż grali ostatnio w stylu angielskim, co trzy dni. Szanujemy punkt, cieszy nas też fakt, że będzie w annałach zapisane, że Granit prowadził w tabeli i w przyszłości miło będzie odgrzebywać taką historię. - powiedział po meczu prezes Eugeniusz Gogola.

SEZON 2015/16: A KLASA, GRUPA PODHALE, IV KOLEJKA - 23 sierpnia 2015

Granit Czarna Góra - Skalni Zaskale 0-0

Sędzia: Bartłomiej Skoczyk (Lipnica Wielka).

Żółte kartki: P. Sarna, A. Gogola, Geneja, Milon - Bartłomiej Stanek II.

Czerwona kartka: A. Gogola (90 - za drugą żółtą).

Granit: Piotr Gogola - Józef Milon, Krzysztof Sarna, Kamil Kiernoziak (M), Piotr Sarna, Szymon Kiernoziak, Andrzej Gogola, Jakub Kalata, Dawid Mirga (M) (46 Bartłomiej Geneja), Jakub Gogola (M), Łukasz Budz.
Skalni: Andrzej Cisoń - Stanisław Strama, Tomasz Bukowski, Mateusz Łęczycki (M), Paweł Gacek, Nikodem Gacek, Marcin Czajkowski, Bartłomiej Stanek II (75 Krzysztof Walasik), Marcin Król, Grzegorz Gacek, Krzysztof Truty.

• Babia Góra Lipnica Wielka - Lubań Tylmanowa 4-1 (0-0)
  • Skałka Rogoźnik - Wierchy Rabka 2-1 (1-0)
  • Wiatr Ludźmierz - Spisz Krempachy 2-5 (2-1)
  • Orawa Jabłonka - KS Łapsze Niżne 3:1 (1:0)
  • Jordan Jordanów - Przełęcz Łopuszna 5-2 (3-1)
  • Lepietnica Klikuszowa - Podhale II Nowy Targ 3-5 (2-2)

Sądząc po wynikach w Lipnicy Wielkiej nie płaczą po Tomaszu Lach - najlepszego strzelca, którego przypomnijmy zatrudnił LKS Szaflary z powodzeniem zastępuje Dariusz Owsiak - dziś strzelił 2, najważniejsze, bo pierwsze gole w meczu z Lubaniem. Inni orawianie, ci z Jabłonki też wysłali swojego przeciwnika z kwitkiem - daleka podróż łapszan nie przyniosła żadnych punktów. Świetną dyspozycję strzelecką potwierdza z ubiegłosezonowych B-Klasowych zmagań Tomasz Stasiak - zdobywca hat-tricka. W odwrocie Wiatr i Wierchy, obie te drużyny jeszcze niedawno nadawały ton rozgrywkom, tym razem znowu przegrali i to zasłużenie z beniaminkami. Najgorzej z tych radzi sobie Przełęcz, z Jordanowem nie mieli wiele do powiedzenia. Aż 8. goli widzieli kibice w Klikuszowej - ich drużyna zanotowała jednak tylko 3 trafienia, skuteczniejszy był oponent z Nowego Targu i wygrał z osłabioną Lepietnicą decydujące ciosy zadając po przerwie.

Fot.: Eugeniusz Gogola.

Powiązana galeria: