Pojedynek jak z bratem, Granit w Pucharze zagra z Zawratem

W siedzibie Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu wylosowano pary Pucharu Podhala. W 1/16 tych rozgrywek ślepy los przydzielił Granitowi Zawrat Bukowinę Tatrzańską, czyli lokalnego - można rzec -derbowego rywala czarnogórzan. Obecnie w kadrze Zawratu figurują byli granitowcy Gabriel Hodorowicz, Wojciech Kuchta i Jakub Pacyga. Natomiast barw Granitu bronią w tym sezonie Jakub Kalata i Andrzej Gogola, którzy w przeszłości reprezentowali Zawrat, ten drugi był ponadto trenerem bukowian.

Drabinka Pucharu Podhala.

Granit trafił do teoretycznie łatwiejszej połówki drabinki, w drugiej bowiem znajduje się III-ligowe Podhale Nowy Targ, IV-ligowe Watra Białka Tatrzańska i Lubań Maniowy. Oznacza to, że niemożliwy będzie finał z drużynami będącymi najwyżej w hierarchii na Podhalu, jeżeli ten w ogóle się odbędzie. Tytułu z sezonu 2015/16 nie broni żadna drużyna, gdyż nie odbył się mecz finałowy z uwagi na brak terminu.

Fotografia z meczu z 13 października 2013 r. - wówczas Granit zwyciężył 3-1.

Do tej pory w rozgrywkach ligowych Granit zmierzył się z Zawratem dziesięciokrotnie, wygrał 9 starć, jedno przegrał, stosunek bramek też jest korzystny dla czerwono-czarnych (40-13). Zawrat to beniaminek A Klasy, obecnie z czterema oczkami plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Gospodarzem spotkania pucharowego będą bukowianie, oznacza to, że być może spotkanie będzie rozegrane w ramach rozgrywek A Klasy (w 12. kolejce Zawrat jest gospodarzem w meczu z Granitem). Terminy meczów 1/16 Pucharu nie są jeszcze ustalone.

Fot.: PPPN Nowy Targ, Eugeniusz Gogola.