GRA NIesamowiTa!

Bezapelacyjne zwycięstwo w trzeciej serii spotkań odniósł Granit. Skałka Rogoźnik okazała się mało wymagającym rywalem, a wynik 5-0 mówi wszystko. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Krzysztof Budz i Daniel Waksmandzki, a jednego gola dołożył Szymon Kiernoziak. Dzięki zwycięstwu czerwono-czarni awansowali na trzecie miejsce w tabeli, Skałka jest dwunasta.

"Golleador z Rogoźnika", czyli Wojciech Bukowski dostał tylko jedną połówkę, nie mógł się przez to rozkręcić.

Podobnie jak tydzień temu w meczu z Huraganem Granit świetnie rozpoczął zawody. Kąśliwy strzał w 16. minucie Szymona Kiernoziaka z dystansu mimo próby interwencji miejscowego golkipera znalazł miejsce przeznaczenia, wcześniej piłka odbiła się jeszcze od słupka. Granit podwyższył tuż przed przerwą, pazerność na gole w akcji bramkowej pokazał Daniel Waksmański, który wykończył akcję Andrzeja Gogoli i Bartłomieja Geneji.

Otwarty w 2014 roku urokliwy i nowoczesny jednocześnie Stadion Sportowy w Rogoźniku nie był dziś świadkiem wybitnej gry rodzimych futbolistów.

W drugiej połowie bardzo szybko zaatakował Granit, opłaciło się to w 48. minucie, dobre zagranie Waksmańskiego na gola zamienił Krzysztof Budz. Czarnogórzanom było jednak mało i dalej zagrażali bramce Mateusza Pyrki. W 58. minucie drugiego swojego gola dorzucił Daniel Waksmański, 17-letni skrzydłowy tym razem głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu żonkosia Bartłomieja Geneji, któremu życzymy oczywiście szczęścia na nowej drodze życiowej. Wynik spotkania kilka minut później ustalił Krzysztof Budz sprytnym lobem.

Podhalańska A Klasa, III kolejka - 21 sierpnia 2016 r.

Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 0-5 Granit Czarna Góra