Podsumowanie sezonu - część piąta

5 część Podsumowania, dziś sprawdzimy kształt alternatywnej tabeli ligowej.

W fazie pucharowej Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i żeby daleko nie szukać od 1/4 Pucharu Polski o awansie do kolejnej rundy decyduje dwumecz. 180 minut walki, a czasem jeszcze więcej - połowa rozgrywana u siebie, a druga na wyjeździe. Awansuje oczywiście drużyna, która strzeli więcej goli, bądź przy równości, ta, która więcej trafiła na wyjeździe.

Na tej podstawie stworzyliśmy tabelę, w której 3 punkty zapisywaliśmy drużynie lepszej w dwumeczu. W takim wypadku liczbę kolejek musimy zmniejszyć o połowę.

Najmniej goli w starciach Dunajca z Jordanem, tak przez 180 minut zdobyto tylko 1 bramkę. Na drugim biegunie mecze Skalnych z Jarmutą - 20 (słownie dwadzieścia) goli! Czyli jedno trafienie na 9 minut. Najwięcej w dwumeczach remisów zanotował Zawrat - 4.

Tabela wyników dwumeczów wygląda tak:

Jak widzimy podium bez zmian w porównaniu z prawdziwą tabelą. Granit o oczko wyżej, a to za sprawą korzystnego bilansu z Babią Górą. Zupełne zamieszanie zaś na dole tabeli. Zespoły, które z różnym skutkiem walczyły w barażach o utrzymanie, czyli Orawa i Jordan na bezpiecznych miejscach. W barażach musieliby walczyć gracze z Bukowiny oraz z Ostrowska, którzy w tej tabeli plasują się lokatę wyżej niż w rzeczywistej tabeli. W tej klasyfikacji nieoczekiwanym spadkowiczem Bystry, a to za sprawą niskich zwycięstw i wysokich porażek, szczególnie pod koniec sezonu - ten był udany dla Przełęczy, ale: trzeba było się sprężać wcześniej - jak powiedział tamtejszy prezes Janusz Łojas.