Zwycięstwo w derbach!

Granit nie pozostawił złudzeń Zawratowi. Rozmiar zwycięstwa 5-1 mówi wszystko.Granit górował nad przeciwnikiem w każdym elemencie gry. Kluczem do zwycięstwa okazały się stałe fragmenty - te świetnie wykonywał Józef Milon, który w dzisiejszym meczu zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie - to wyrównanie jego rekordu w A Klasie. Bramki zdobywali również Szymon Kiernoziak, Andrzej Pawlica, Patryk Trzop oraz Łukasz Budz - temu asystował nowy - stary zawodnik Granitu Kamil Wojtanek, który załatwił ze swoim byłym klubem Muraniem Jurgów, by móc się rozwijać w bardziej prestiżowej lidze.

A KLASA (grupa Podhale), 4. kolejka

Żółte kartki: Maciej Stasik, Jan Kuchta, Karol Chowaniec, Damian Janczy, Łukasz Rzadkosz, Janusz Majerczyk, Jakub Kalata (wszyscy Zawrat)

Czerwona kartka: Damian Janczy (52 min. za drugą żółtą)

Granit: Piotr Gogola - Piotr Sarna, Krzysztof Sarna, Kamil Kiernoziak, Józef Milon, Zygmunt Milon (46 Andrzej Pawlica) Szymon Kiernoziak,  Adam Półtorak (70 Józef Hełdak), Marcin Sarna, Kamil Wojtanek (65 Patryk Trzop), Łukasz Budz (75 Adrian Jurgowian)

Zawrat: Marek Turza - Jan Kuchta, Adrian Bobak, Jakub Kalata (46 Janusz Dorula), Jakub Stasik, Karol Chowaniec (60 Marcin Lańda), Maciej Stasik, Łukasz Rzadkosz, Andrzej Zarycki (69 Marcin Ustupski), Janusz Majerczyk, Damian Janczy.

• Orkan Raba Wyżna - Lubań Tylmanowa 5:0 (1:0)
  • Wiatr Ludźmierz - Bystry Nowe Bystre 5:0 (2:0)
  • Babia Góra Lipnica Wielka - Skalni Zaskale 2:3 (1:3)
  • Wierchy Rabka - Jordan Jordanów 1:0 (0:0)
  • NKP Podhale II Nowy Targ - Lepietnica Klikuszowa 2:1 (1:1)
  • Gorc Ochotnica - KS Łapsze Niżne 2:3 (1:0)

Podobnie jak Granit wysoko swoje mecze wygrały Orkan i Wiatr. W Ludźmierzu dobrą postawę strzelecką pokazał Sławomir Basisty, który wyrasta na gwiazdę ligi. W IV kolejce nie było kompromisów, jednak w 4 pozostałych spotkaniach o zwycięstwie decydowała tylko jedna bramka. Kryzys w Lipnicy Wielkiej - jej porażka u siebie, gdzie jeszcze niedawno była fortecą nie do sforsowania to sporego kalibru niespodzianka. Zaskakujące rozstrzygnięcie również w Ochotnicy Dolnej - KS Łapsze pokazało, że pomimo słabszego początku drużyna nie zamierza zadomowić się na ostatnim miejscu.

Liga typerów:

Tym razem trafnie przewidzieliśmy tylko dwa rozstrzygnięcia.

-> liga GORC: 28punktów

-> liga ŁAPSZE: 15 punktów.

Fot. sportowepodhale.pl