Zawodnicy z Podhala - część 4. (II liga wschodnia)

W Niemczech Borussia Dortmund ma w składzie 3. "polskich muszkieterów". Aluzję do tego faktu spotykamy w Limanovi, gdzie w kadrze mamy trzech zawodników z występami w podhalańskich klubach są to Rafał Komorek (na zdjęciu z prawej), Józef Piwowarczyk i Jacek Pietrzak I. Czwartym do brydża jest zawodnik Garbarni Kraków Tomasz Metz.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej do Rafała Komorka dołączyli Józef Piwowarczyk i Jacek Pietrzak I. Józef to wychowanek KS-u Tymbark. W miejscowości spod rajskiego jabłka było mu już za ciasno i trafił do Porońca Poronin. W wywiadach często podkreślał, że chciałby bronić barw tego klubu jak najdłużej, jednak w tej materii nie mógł za dużo zrobić, gdyż został zwolniony dyscyplinarnie. W Limanowej już od początku mimo młodego wieku cieszy się uznaniem trenera Ryszarda Kulmy, na razie wchodzi z ławki, ale potencjał ma by być podporą solidnego II-ligowego klubu na lata.

Józef Piwowarczyk

Data urodzenia: 28.04.94

Wzrost/waga: 175/70

II liga: 2/0

III liga: 12/2

Ciekawe jak w nowej rzeczywistości poradzi sobie Jacek Pietrzak I, który w A Klasie w barwach Jarmuty Szczawnica był prawdziwą gwiazdą, jednym z niewielu, którzy samodzielnie decydują o postawie swojej drużyny. Jarmuta miała być przystankiem dla Jacka, który da frajdę w oczekiwaniu na powrót do wcześniejszej formy i tą rolę spełniła znakomicie. Wcześniej napastnik od sezonu 2008/09 do 2012/13 z roczną przerwą na występy w ... Limanovi występował w Lubaniu Maniowy będąc zawsze czołowym strzelcem podhalańskiego potentata oraz ulubieńcem kibiców.

Jacek Pietrzak I

Data urodzenia: 19.01.89

Wzrost/waga: 179/69

Pozycja: napastnik

II liga: 1/0

III liga: 43/11

Puchar Polski: 2/0

Jak o Pietrzaku mówimy, że był ulubieńcem kibiców to co powiedzieć o Rafale Komorku, który przez 9 lat stanowił o sile Lubania - to prawdziwa legenda klubu z Maniów. Karierę rozpoczynał jako obrońca, później jego piłkarski styl ewoluował, był typową 9, centralnym pomocnikiem aż w końcu skrzydłowym, również na tej pozycji gra w Limanovi. Jeszcze przed transferem do klubu z Limanowej Rafał był przymierzany do I-ligowej Puszczy o czym informował portal 90minut.pl dwuznacznym tytułem "Rafał Komorek blisko Puszczy". Ostatecznie z tego transferu nic nie wyszło.

Rafał Komorek

Data urodzenia: 17.06.86

Wzrost/waga: 182/77

II liga: 20/1

III liga: 54/18

10 lat temu do Lubania Maniowy trafia 20. letni wychowanek krakowskiej Wisły - brzmi bardzo obiecująco, szkoda tylko, że Tomasz Metz pojawił się w Maniowach jak meteor, który po 4 miesiącach obrał kurs na Brzesko, później grał jeszcze w Niecieczy ocierając się o awans do ekstraklasy. Teraz niskiego wzrostu pomocnik występuje w Garbarni, gdzie jest podstawowym zawodnikiem.

Tomasz Metz

Data urodzenia: 30.08.84