Podsumowanie rundy 2001/02 (jesień)

Piłkarze z Czarnej Góry byli rewelacją jesieni. Zostali mistrzami, a także ich gra przypadła wielu fachowcom do gustu. Czarnogórzanie przodują we wszystkich klasyfikacjach. Byli niepokonani na własnym boisku, a na wyjeździe zainkasowali 13 punktów w 5 spotkaniach.

Dysponowali najtrudniejszą do sforsowania defensywą - 10 goli i drugim co do skuteczności atakiem w lidze - 31 goli. Pierwsze punkty Granit stracił dopiero w przedostatniej kolejce, remisując na boisku we Frydmanie z wiceliderem ZOR-em. Ojcem sukcesu niewątpliwie jest Czesław Trzop, który z niedocenianej drużyny, zrobił rozumiejący się i wiedzący czego chce kolektyw. Czarnogórzanie równie dobrze spisywali się w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu. Wygrana z A-klasowym zespołem z Szaflar ma swoją wymowę. Granit to konglomerat młodości i rutyny. Dowodzi zespołem najlepszy strzelec - Stanisław Hełdak, on również jako jedyny rozegrał komplet spotkań. Jedynym mankamentem drużyny jest... najgorsze boisko w tej klasie rozgrywkowej. Przeciwnicy bardzo często swoje niepowodzenia tłumaczą właśnie faktem gry na... "krzywej łące". Być może w niedługim czasie sytuacja ta ulegnie zmianie, gdyż trwają prace nad nową płytą. W przypadku awansu do Klasy A obecnie boisko na pewno nie zostanie dopuszczone do rozgrywek.

GRANIT CZARNA GÓRA

SEZON 2001/02 (JESIEŃ) - KLASA B - 1 MIEJSCE

• liczba spotkań: 11
  • punkty: 31
  • bramki: 31/10
  • ilość piłkarzy na liście strzelców: 12
  • żółte kartki: 3
  • czerwone kartki: 1
  • bramki z rzutów karnych: 2
  • najlepszy strzelec: Stanisław Hełdak (12)
  • najwięcej rozegranych spotkań: Stanisław Hełdak (11).

autor: Stefan LEŚNIOWSKI.

źródło: Gazeta Krakowska.