Bez zmartwień - podsumowanie sezonu 2000/01

Granit Czarna Góra to rewelacja jesieni. Zespół bez gwiazd, ale wyrównany, dobrze przygotowany pod względem kondycyjnym. Imponował dojrzałością taktyczną, solidną grą w defensywie i nieźle wyprowadzał szybkie kontrataki.

Każdy w tym zespole zdobywał gole. Wiosną nie zdobyli punktu na wyjeździe i zanotowali spadek w tabeli aż o pięć miejsc. Jednak zespół ten zrobił kolejny krok do przodu w porównaniu z poprzednimi sezonami. Ligowy byt zapewnił sobie dużo wcześniej. Granit buduje nowe boisko. Mając lepszą bazę powinien również podnosić poziom sportowy. Najwięcej bramek (16) zdobył T. Lichacz. Wszystkie mecze w sezonie rozegrali: Wojciech Maryniarczyk i Dariusz Twardosz. Takich zawodników w lidze było tylko 8.

GRANIT CZARNA GÓRA

SEZON 2000/01 - KLASA B - 7 MIEJSCE

• punkty: 35 (22 u siebie)
  • bramki: 52/40
  • zwycięstwa: 11 (7 u siebie)
  • remisy: 2 (1 u siebie)
  • porażki: 9 (3 u siebie)
  • ilość występujących zawodników: 24
  • żółte kartki: 16
  • czerwone kartki: 2
  • najlepszy strzelec: Tadeusz Lichacz (16)
  • najwięcej rozegranych meczów: Wojciech Maryniarczyk, Dariusz Twardosz (obaj 22).

źródło: Gazeta Krakowska.

autor: le.