Klasa B: Olimp Szarotka Nowy Targ - Granit Czarna Góra 0-2

Mecz na szczycie nie dostarczył oczekiwanych emocji. Winę za to ponoszą gospodarze, którzy to spotkanie przegrali nim go rozpoczęli. Sympatycy miejscowej drużyny oczekiwali od swoich pupilów narzucenia rywalowi swojego stylu gry, ataku non stop. Tymczasem nowotarżanie obrali taktykę zachowawczą, która przyniosła opłakane skutki.

Feralna okazała się dla nich 13 minuta. Zabawa Niedermaiera z piłką zakończyła się jej utratą. Stanisław Hełdak samotnie pognał z nią na bramkę i pod brzuchem rozpaczliwie broniącego Bujaka umieścił ją w siatce. Wydawało się, że teraz mieszczanie nie mając już czego bronić zmienią taktykę. Nic podobnego. Nadal zachowywali się na boisku jakby to oni prowadzili. Spacerowe tempo akcji i w dodatku do... tyłu.

W 24 minucie o mały włos a Leśniakiewicz pokonałby swojego golkipera. Soczyste uderzenie kolegi Bujak obronił z wielkim trudem. A potem pokaz nieudolności strzeleckich dał Krauzowicz, marnując trzy setki. W 26 minucie stojąc samotnie 5 metrów przed bramką nie zdołał pokonać Piotra Gogolę, 9 minut później posłał futbolówkę nad poprzeczką, a chwile później z bliska chciał chyba przedziurawić niebo. W 38 minucie nowotarżan od utraty gola uratował Karpiel, wybijając futbolówkę niemal z linii bramkowej.

Ten, który myślał, iż nowotarżanie po zmianie stron ruszą do frontalnego aktu, srodze się zawiódł. Wprost przeciwnie to goście z animuszem natarli i tylko szczęściu mieszczanie zawdzięczają, że nie stracili bramki. Dwukrotnie futbolówka musnęła słupek Bujakowej świątyni. Ale co się odwlecze... W 58 minucie Bujak już przy końcowej linii faulował szarżującego rywala i sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Janusz Hełdak. Nawet wtedy w poczynaniach miejscowych nie nastąpiła żadna metamorfoza. Nie wiadomo czemu bali się zaryzykować.

Klasa B, XVI kolejka - 12 maja 2002

Olimp Szarotka Nowy Targ - Granit Czarna Góra 0-2

S. Hełdak 13, J. Hełdak 58 (k)

Sędziował: Piotr Bukowski (Zakopane).

Żółta kartka: K. Sarna (Granit).

Widzów: 200.

Granit: Piotr Gogola - Andrzej Trzop, Wojciech Maryniarczyk, Janusz Hełdak, Marek Wojtanek (73 Józef Gronka), Zygmunt Milon, Dariusz Twardosz, Stanisław Hełdak, Krzysztof Sarna, Mariusz Maryniarczyk, Tadeusz Lichacz.

autor: Stefan Leśniowski.

źródło: Gazeta Krakowska.