Klasa B: Granit Czarna Góra - Janosik Sieniawa 1-0

Dzięki zwycięstwu z Janosikiem oraz jednoczesnej stracie punktów przez Gronik Granit już oficjalnie notuje awans do Klasy A, to największy sukces w historii klubu.

Pierwszy kwadrans to spora przewaga gospodarzy. W tym okresie gospodarze trzy razy zagrozili bramce Janosika. Dwukrotnie mocniej zabiło serce Wójciaka przy wykonywaniu rzutów wolnych. W obu przypadkach nie dał się zaskoczyć. Zaś w 10 minucie miał dużo szczęścia, gdyż rozminął się z piłką dośrodkowywaną przez Mariusza Młynarczyka, ale Zygmunt Milon trafił w boczną siatkę. W miarę upływu czasu gra się wyrównała. Dwie groźne sytuacje wypracowali sobie przyjezdni, ale wtedy Piotr Gogola stanął na wysokości zadania.

Po zmianie stron inicjatywa należała do lidera, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero w 89 minucie kibice miejscowej drużyny zostali usatysfakcjonowani. Po faulu na Tadeuszu Lichaczu sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił Dariusz Twardosz. Mocno bita i podkręcana piłka z 25 metrów wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Wójciaka.

Klasa B, XIX kolejka - 2 czerwca 2002

Granit Czarna Góra - Janosik Sieniawa 1-0

Twardosz 89

Sędziował: Wojciech Dziechciowski (Raba Wyżna).

Widzów: 150.

Granit: Piotr Gogola - Andrzej Trzop, Wojciech Maryniarczyk, Janusz Hełdak, Andrzej Kiernoziak, Zygmunt Milon (85 Józef Gronka), Dariusz Twardosz, Sylwester Marusarz, Krzysztof Sarna, Mariusz Maryniarczyk (78 Piotr Kowalczyk), Tadeusz Lichacz.

autor: sl.

źródło: Gazeta Krakowska.