Klasa A: Szarotka Nowy Targ - Granit Czarna Góra 3-2

Już w 2 minucie Granit kompletnie zaskoczył mało skoncentrowanych gospodarzy, bo Zygmunt Milon zdobył prowadzenie dla swoich barw. Kolejne 15 minut Szarotka była jeszcze w szoku i przewaga przyjezdnych była znaczna. Wreszcie gospodarze zaczęli grać, a przede wszystkim rozgrywać piłkę i sytuacje bramkowe zaczynały się tworzyć.

Po nieudanych próbach na strzelenie bramki przez Hajnosa, Adamczyka i Krauzowicza Szarotka rozegrała składną akcje lewą stroną. Piłka jak po sznurku wędrowała od Niedermajera do Leśniakiewicza i Hajnosa, który zacentrował na pole karne. Krauzowicz spokojnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uzyskał wyrównanie. Gospodarze dominowali już do końca pierwszej połowy i mimo zmarnowania wielu okazji zdołali objąć prowadzenie.

Zagraną z rogu piłkę na długi słupek w klasyczny sposób głową uderzył Mirosław Ślusarek i gospodarze schodzili na przerwę w dobrych nastrojach. W drugiej części meczu dominacja Szarotki jeszcze bardziej wzrosła ponieważ goście zaczynali wykazywać braki kondycyjne.

Klasa A, VI kolejka - 7 września 2003

Szarotka Nowy Targ - Granit Czarna Góra 3-2

Krauzowicz 17, M. Ślusarek 44, Hajnos 58 - Milon 2, Sarna 90

Sędziował: Robert Jopek (Nowy Sącz).

Żółte kartki: P. Mastalski - K. Maryniarczyk, Twardosz.

Widzów: 200.

Granit: Piotr Gogola - Andrzej Kiernoziak (46 Daniel Adamczuk), Andrzej Pawlica, Krzysztof Maryniarczyk, Wojciech Maryniarczyk, Piotr Kowalczyk (60 Andrzej Trzop), Dariusz Twardosz, Zygmunt Milon, Sylwester Marusarz, Andrzej Maryniarczyk (80 Krzysztof Sarna), Tadeusz Lichacz.

Powiedział po meczu:

Stanisław Chrobak (Szarotka Nowy Targ - trener): Mecz rozpoczęliśmy pechowo, gdyż już w pierwszych minutach straciliśmy bramkę. Wyrównanie padło dość szybko i coraz lepsza gra mojego zespołu spowodowała, że jeszcze przed przerwą strzeliliśmy drugiego gola. Po zmianie stron panowaliśmy już zdecydowanie na boisku i zdobyliśmy trzecią bramkę, a gdyby była lepsza skuteczność moich zawodników, mogło ich być o wiele więcej. Szarotka po raz pierwszy występuje w wyższej klasie, brakuje jej ogrania oraz wiedzy o swoich przeciwnikach. Z dotychczasowych występów beniaminka jestem bardzo zadowolony.

autor: ZK.

źródło: Dziennik Polski.