Granit o krok od awansu

Po rozegraniu ostatnich dwóch serii spotkań w tabeli podhalańskiej Klasy B nie nastąpiły istotne zmiany. Przewodzący Granit Czarna Góra wygrywa wprawdzie w minimalnych rozmiarach, ale nie pozwala na zbliżenie się konkurentom. W ostatniej kolejce zwyciężył na wyjeździe Trzy Korony Sromowce Niżne 1-0 i właściwie jedną nogą jest już w Klasie A.

Definitywny awans Granitu może nastąpić już po następnej kolejce, gdyż podejmuje on jeden ze słabszych zespołów - Janosika Sieniawa, natomiast najgroźniejszy rywal - Gronik Gronków - rozgrywa mecz z Szarotką Nowy Targ. Wprawdzie Szarotka gra ostatnio coraz gorzej, ale mecz z Gronikiem to prawie derby. W zespole z Gronkowa spory procent stanowią zawodnicy z Nowego Targu, szkoleniowcem jest nowotarżanin Piotr Lach. Jakakolwiek strata punktowa Gronika w tym meczu, przy jednoczesnej bardzo prawdopodobnej wygranej Granitu spowoduje, że awans zespołu z Czarnej Góry stanie się faktem.

Pozostałe drużyny czołówki mogą liczyć na awans z 2 miejsca tylko pod warunkiem, że żaden z zespołów podhalańskiego podokręgu nie opuści szeregów klasy okręgowej.

źródło: Dziennik Polski.