Klasa A startuje 10 sierpnia

W siedzibie Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów występujących w klasie A. Spotkanie miało na celu zapoznanie zebranych z regulaminem rozgrywek i ustaleniem terminarza spotkań. Liga rusza 10 sierpnia.

W pierwszej kolejce Granit Czarna Góra zmierzy się u siebie z Jordanem Jordanów o godzinie 17:30. Runda jesienna zakończy się 26 października. Jeśli pogoda dopisze, to w listopadzie rozegrana zostanie jedna bądź dwie kolejki wiosenne. Tylko zwycięzca awansuje do Ligi Okręgowej, a do Klasy B spadnie tyle drużyn, aby stan liczebny przyszłej Klasy A wynosił 14 drużyn (zależy od spadkowiczów z Ligi Okręgowej).

Warunkiem dopuszczenia drużyny do rozgrywek jest uzyskanie licencji. Na razie żaden zespół jej nie otrzymał. Wnioski rozpatrzone będą pod koniec tego tygodnia. W drużynach przez cały mecz musi występować jeden młodzieżowiec (rocznik 1983 lub młodszy). Półtora tygodnia pozostało do rozpoczęcia ligowych zmagań, a tymczasem nie wszystkie zespoły rozpoczęły przygotowania do sezonu. Wakacje mają jeszcze piłkarze beniaminka z Nowej Białej i Gronika Gronków.

autor: sl.

źródło: Gazeta Krakowska.