Do meczu przegrania przyczynił się Piotr Bania

XIII kolejka A Klasy nie przyniosła niespodzianki w starciu Granitu Czarna Góra z Wierchami Rabka Zdrój. Goście potwierdzili ambitne plany i po przejściowym kryzysie wracają na odpowiednie tory. Zwycięstwo gościom 3-1 w największym stopniu zapewnił Piotr Bania, czyli były zawodnik ekstraklasy, zdobywając gola i notując asystę. Czarnogórzanie zachowali honor za sprawą trafienia Piotra Sarny.

Artur Homoncik jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Po pierwszej połowie na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, Granit grał uważnie w tyłach, a po jednej z akcji był blisko niespodziewanego objęcia prowadzenia - strzał Marcina Sarny wylądował jednak na słupku. Koniec w końcu powtórzył się scenariusz z poprzedniego ligowego meczu Granitu z Zawratem, kiedy pierwsze trzy kwadranse również nie przyniosły goli.

Skrót meczu Granit - Zawrat 0-2 (0-0).

Bramek nie zabrakło z kolei po zmianie stron. Między 49 a 53 minutą gry oglądaliśmy je aż trzy, niestety wszystkie dla przyjezdnych. Najpierw z karnego nie pomylił się Homoncik, a chwilę później podwyższenie prowadzenia rabczanom zapewnili Łukasz Majerski oraz Bania. Warto zauważyć, iż w 12 poprzednich A-klasowych meczach Granit w pierwszym kwadransie gry w drugiej połowie stracił zaledwie jednego gola - najmniej w lidze, dziś chwilowy brak koncentracji niestety pogorszył tą statystykę. Na otarcie łez pozostało kibicom cieszyć się z honorowego trafienia Piotra Sarny, który wykorzystał sytuację "sam na sam" w 87. minucie spotkania.