AKTUALIZACJA: II Turniej o Puchar Wójta Gminy

Już po raz drugi rozegrano Turniej o Puchar Gminy Bukowina Tatrzańska w piłce halowej. Granit zajął podobnie jak w premierowej odsłonie 3. miejsce. Tym razem granitowcy musieli uznać wyższość zwycięzców Zawratu Bukowina Tatrzańska i Watry Białka Tatrzańska - czwartoligowiec nie powtórzył ubiegłorocznego zwycięstwa i zajął ostatecznie 2. miejsce.

Rok temu w premierowej edycji na wysokim 2. miejscu rywalizację zakończył Hetman Leśnica-Groń. Tym razem ta drużyna musiała zadowolić się miejscem tuż za podium. 5. lokata przyszła udziałem Murania Jurgów. Tabelę podpisała ekipa Rysów Bukowina Tatrzańska. Waleczne dziewczyny nie zdołały urwać punktów panom.

Spotkania rozegrano w systemie każdy z każdym po 10 minut. W sumie rozegrano aż 15 meczów. Każda drużyna mogła zgłosić maksymalnie dziesięciu zawodników.

Wyniki Granitu:

• Zawrat Bukowina Tatrzańska - Granit Czarna Góra 3:0
  • Granit Czarna Góra - Watra Białka Tatrzańska 0:1
  • KS Rysy Bukowina Tatrzańska - Granit Czarna Góra 0:6
  • Granit Czarna Góra - Murań Jurgów 3:1
  • Granit Czarna Góra - Hetman Leśnica/Groń 4:2

Tabela:

Lp. Nazwa klubu Mecze Punkty Bramki
1. Zawrat Bukowina Tatrzańska 5 12 19/4
2. Watra Białka Tatrzańska 5 12 16/7
3. Granit Czarna Góra 5 9 13/7
4. Hetman Leśnica-Groń 5 9 16/14
5. Murań Jurgów 5 3 4/17
6. Rysy Bukowina Tatrzańska 5 0 5/24

Piotr Sarna w walce o piłkę z Marcinem Cudzichem, który po problemach zdrowotnych wraca do formy.

Był to kolejny turniej, w którym zmierzył się Granit. Wcześniej w nieoficjalnych mistrzostwach Podhala czarnogórzanie zakończyli rywalizację w eliminacjach.

Turniej rozegrano w Leśnicy. Patronem zawodów był wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Zwycięska ekipa z Bukowiny Tatrzańskiej wzbogaciła się o 5 000 zł na sprzęt sportowy.

Pamiątkowe zdjęcie z ubiegłorocznych zmagań w Turnieju o Puchar Gminy Bukowina Tatrzańska.

Fot. Hetman Leśnica-Groń (facebook), Maciej Zubek (podhaleregion.pl), Tygodnik Podhalański